خرید پشم شیشه

راهنمای خرید پشم شیشه

پشم شیشه چیست و چه کاربردی دارد

پشم شیشه چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

پشم شیشه در واقع یک نوع الیاف معدنی می باشد که دارای کاربرد های گسترده ای است. این ماده یک نوع عایق صوتی و حرارتی می باشد که نسبت به بسیاری از عایق های رایج فعلی دارای قیمت بیشتری می باشد. پشم شیشه با کمک الیاف ها و تار های بسیار نازک شیشه ای تولید می شود. از مهم ترین ویژگی های الیاف این ماده می توان به نازک، کوچک و ریز بودن آن ها اشاره کرد. ویژگی های فوق سبب می شوند که پشم شیشه امروزه در صنایع و زمینه های مختلفی کاربرد داشته باشد و مورد استفاده قرار بگیرد. از مهم ترین مزیت ها و ویژگی های پشم شیشه می توان به نصب راحت و آسان، سبکی ، قابلیت تولید در چگالی های متنوع و … اشاره کرد. این محصول دارای معایب جزئی مثل مقاومت نسبتا پایین در برابر رطوبت و ساختار فیبری نیز می باشد. در ادامه مقاله ی راهنمای خرید پشم شیشه شما را با نحوه تولید، قیمت، نحوه خرید و سایر نکات مهم و مرتبط با این محصول آشنا می کنیم.

پشم شیشه چیست و چه کاربردی دارد

پشم شیشه چیست و چه کاربردی دارد

الیاف پشم شیشه از چیست ؟

تارها و الیاف این ماده با کمک شیشه تولید می شوند و جنس ان ها شیشه ای می باشد. این الیاف با سپری کردن فرآیند هایی خاص در زمان تولید و با کمک مواد اولیه دیگر از حالت سخت شیشه ای به صورت الیاف در می آیند. به عبارت بهتر الیاف پشم شیشه در واقع همان شیشه هایی می باشند که طی فرآیند تولید به حالت سوزنی، باریک و نازک درآمده اند. لازم به ذکر است که جنس شیشه الیاف به کار رفته در این ماده اصلی ترین دلیل به وجود امدن ویژگی های خاص و منحصر به فرد آن می باشد.

پشم شیشه را از کجا بخریم ؟

یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که در راهنمای خرید پشم شیشه باید به ان اشاره کنیم، نحوه خرید پشم شیشه می باشد. امروزه شما می توانید از روش های مختلفی برای خرید این محصول استفاده نمایید و پیدا کردن ان در بازار کار سخت و دشواری نمی باشد. در حال حاضر فروشگاه های اینترنتی بسیاری به صورت غیر حضوری در حوزه فروش این محصول فعال می باشند. همچنین اغلب کارخانه های تولید کننده این الیاف معدنی نیز نمایندگی های فروش حضوری برای ارائه خدمات به مصرف کنندگان در نظر گرفته اند. به شما توصیه می کنیم در هنگام خرید پشم شیشه به نکاتی مثل نوع پوشش، قیمت و … توجه ویژه ای داشته باشید.

پشم شیشه چگونه تولید می شود ؟

پشم شیشه چگونه تولید می شود ؟

پشم شیشه چگونه تولید میشود ؟

این الیاف معدنی در طی یک فرآیند چند مرحله ای تولید می شود که در این راهنمای خرید پشم شیشه آن را بررسی خواهیم کرد. اولین مرحله از تولید پشم شیشه به ترکیب و مخلوط کردن مواد اولیه مثل ماسه، سنگ آهک و … اختصاص دارد. در مرحله بعد تمامی این مواد تحت تاثیر حرارت قرار گرفته و ذوب می شوند. دقت داشته باشید که برای ذوب کردن مواد اولیه این فرآیند به کوره هایی با قابلیت تولید ۱۴۰۰ درجه حرارت نیاز دارید. در مرحله بعد ترکیب به دست امده وارد دستگاهی به نام اسپینر می شوند تا درون آن الیاف پشم شیشه از مخلوط و مواد باقی مانده جدا شود. در مرحله آخر نیز که به نام مرحله عمل اوری معروف است. ترکیبات مصنوعی مثل رزین ها و … به الیاف اضافه می شوند و تحت تاثیر حرارت قرار می گیرد تا محصول نهایی تولید شود.

قیمت پشم شیشه کیلویی 

پشم شیشه به دلیل تولید شدن با کمک مواد بازیافتی معمولا از قیمت مناسبی برخوردار می باشد. اما در سال های اخیر به دلیل افزایش اهمیت جلوگیری از هدر رفتن انرژی و قیمت بالای آن، قیمت پشم نیز با رشد نسبتا قابل توجهی روبرو بوده است. خرید پشم شیشه کیلویی نسبت به خرید به صورت بسته بندی و … دارای صرفه اقتصادی مناسب ترین برای مصرف کنندگان می باشد. زیرا خرید کیلویی سبب حذف شدن هزینه های جانبی مثل هزینه بسته بندی از سوی شرکت تولید کننده و … خواهد شد.

پشم شیشه کیلویی

پشم شیشه کیلویی

خرید پشم شیشه 

 از مهم ترین نکاتی که در هنگام خرید این الیاف معدنی  باید به آن توجه داشته باشید می توان به انواع پشم شیشه اشاره کرد. این ماده معمولا در سه نوع پشم شیشه بدون لفاف، پشم شیشه با لفاف کاغذ و پشم شیشه با لفاف کاغذ و آلومینیوم تولید می شود. توجه داشته باشید که هر یک از مواد فوق دارای ویژگی ها، عملکرد، قیمت و … متفاوتی با یکدیگر می باشند. به عنوان مثال از پشم شیشه با لفاف کاغذ برای مواردی مثل ایزوله کردن لوله های انتقال آب گرم و سرد استفاده می شود و پشم شیشه بدون لفاف برای پوشش دیگ های بخار و … کاربرد دارد.

مرکز خرید پشم شیشه در تهران و قم 

ایران به طور کلی جزو کشور هایی می باشد که عملکرد مناسبی در زمینه تولید عایق های حرارتی و رطوبتی داشته و محصولات قابل توجهی را به بازار وارد می کند. استان های تهران و قم نیز جزو استان هایی می باشند که امروزه حجم قابل توجهی از بازار خرید و فروش این محصولات را به خود اختصاص داده اند و کارخانه های تولیدی متعددی در ان ها مشغول فعالیت می باشند. در هنگام مطالعه راهنمای خرید پشم شیشه باید به این نکته دقت داشته باشید که استان های فوق جزو بهترین مراکز خرید پشم شیشه در ایران محسوب می شوند.

خرید پشم شیشه از کارخانه 

خرید پشم شیشه از کارخانه دارای مزایا و ویژگی های قابل توجهی می باشد. به همین دلیل امروزه بسیاری از مصرف کنندگانی که از این محصولات به صورت عمده استفاده می کنند، به صورت مستقیم از کارخانه خرید می کنند. از مهم ترین مزیت های خرید پشم شیشه از کارخانه می توان به حذف واسطه ها، قیمت مقرون به صرفه تر، قابلیت سفارش به صورت انبوه و … اشاره کرد. خرید مستقیم از کارخانه و به صورت انبود سبب می شود که هزینه بسیار کمتری نسبت به خرید کیلویی از مراکز فروش مختلف را پرداخت نمایید.

جدیدترین قیمت پشم شیشه 

پشم شیشه امروزه با قیمت حدود ۲۵ الی ۷۰ هزار تومن برای هر متر مربع به فروش می رسد. دقت داشته باشید این محدوده قیمتی همواره با نوسانات گسترده و قابل توجهی روبرو می شود. زیرا کارخانه های تولید کننده این محصولات در ابتدای هر سال با در نظر گرفتن نرخ تورم، قیمت های جدیدی را برای محصولات خود در نظر می گیرند. در نتیجه همانطور که در بخش های قبلی راهنمای خرید پشم شیشه گفته شد، قیمت این محصول همواره در حال نوسان بوده و عوامل مختلفی بر روی ان تاثیر خواهند گذاشت.

پشم شیشه عمده 

پشم شیشه امروزه مانند بسیاری از الیاف موجود در بازار به صورت جزئی و عمده به فروش می رسد. خرید پشم شیشه به صورت عمده معمولا بسیار به صرفه تر بوده و هزینه کمتری برای شما به همراه خواهد داشت. به شما توصیه میکنیم اگر دارای کارگاه های تولیدی می باشد و بر روی یک پروژه ساختمانی و … کار می کنید به سراغ خرید عمده پشم شیشه بروید. گروه تولیدی جهان الیاف یکی از کمپانی های فعال در حوزه ارائه این محصولات می باشد که می توانید برای خرید عمده پشم شیشه به ان مراجعه فرمایید.

قیمت پشم شیشه لحافی 

پشم شیشه لحافی یکی از موارد بسیار کاربردی می باشد که در راهنمای خرید پشم شیشه آن را بررسی خواهیم کرد. از این نوع الیاف برای تولید پتو های صحرایی، مسافرتی و … استفاده می شود. پشم شیشه های لحافی به دلیل قابلیت حفظ حرارت بسیار پر طرفدار می باشند. این الیاف ها امروزه اغلب به صورت متری به فروش می رسد. قیمت پشم شیشه های لحافی به طور میانگین بین ۲۰ الی ۴۰ هزار تومن می باشد. نوسان قیمت فوق وابسته به عواملی مثل برند تولید کننده، کیفیت الیاف، چگالی و … وابسته است.

قیمت پشم شیشه + خرید پشم شیشه ضد حریق و فروش پشم شیشه ضد حساسیت 

در زمینه راهنمای خرید پشم شیشه باید به این نکته دقت داشته باشید که این الیاف با ویژگی های فیزیکی و شیمیایی خاص و منحصر به فردی تولید و به بازار عرضه می شوند. به عنوان مثال شما می توانید از پشم شیشه ضد حریق و ضد حساسیت برای تولید محصولات مختلف مثل پتو، لباس های مقاوم در برابر حرارت و … استفاده نمایید. لازم به ذکر است که پشم شیشه های ضد حساسیت و مقاوم در برابر حرارت دارای قیمت بیشتری نسبت به الیاف معمولی می باشند. در نتیجه اگر قصد خرید پشم شیشه برای مصارف مختلف را دارید، به ویژگی های شیمیایی و فیزیکی مثل موارد فوق دقت داشته باشید. 

خرید پشم شیشه ضد حریق 

پشم شیشه ضد حریق در واقع نوعی الیاف معدنی ریز و نازک می باشد که قابلیت جذب رطوبت بسیار مناسبی نیز دارد. این الیاف مقاومت بسیار مناسبی در برابر حرارت دارند به همین دلیل در صنایع مختلفی کاربرد دارند. به عنوان مثال از این الیاف ها برای تولید لباس های ضد حریق، لباس های زمستانی، پوشش لوله ها و … استفاده می شود. دقت داشته باشید که الیاف معمولی پشم شیشه نیز در برابر حرارت عایق می باشند. اما امروزه برخی از انواع پشم شیشه ها به صورت تخصصی برای مقاومت در برابر حرارت طراحی و تولید می شوند. این محصولات معمولا قیمت بیشتری نسبت به پشم شیشه های معمولی دارند.

فروش پشم شیشه ضد حساسیت 

پشم شیشه ضد حساسیت یکی دیگر از انواع پشم شیشه های موجود در بازار می باشد که کاربرد های خاص و منحصر به فردی دارد. برای مثال از این نوع الیاف برای تولید پتو های مختلف استفاده می شود. پشم شیشه های ضد حساسیت از مشکلات پوستی ناشی از برخورد الیاف با بدن جلوگیری می کند. به همین دلیل این پشم شیشه های به صورت اختصاصی تولید و در صنایع منحصر به فردی کاربرد دارد. قیمت پشم شیشه های ضد حساسیت به دلیل فرمولاسیون متفاوت با الیاف معمولی و صنعتی بیشتر از سایرین می باشد.

خرید پشم شیشه از گروه صنعتی جهان الیاف 

گروه تولیدی جهان الیاف یکی از برترین تولید کنندگان داخلی فعال در حوزه تولید انواع الیاف می باشد که محصولات با کیفیتی را به بازار وارد می کند. در حال حاضر شما می توانید برای خرید انواع پشم شیشه با کیفیت به این گروه صنعتی مراجعه فرمایید. لازم به ذکر است که این روه تولیدی علاوه بر تولید پشم شیشه در زمینه تولید الیاف پلی استر و … نیز فعال است. از مهم ترین ویژگی های محصولات این گروه تولیدی می توان به قیمت مناسب، کیفیت بالا و … اشاره کرد. در انتها امیدواریم اطلاعات جامع و مناسبی در این راهنمای خرید پشم شیشه کسب کرده باشید و از ان ها در هنگام خرید این محصولات استفاده نمایید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای خرید پشم شیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *